Lucka Belánská

Dveře Felbiánku se mně a mé dceři Julii otevřely na jaře loňského roku. Před tím, než přišla Juli, pracovala jsem v alternativních soukromých školkách. Vždycky mě lákalo, přiblížit se s dětmi ještě blíž přírodě, vnímat koloběh, dění, změny, přijímat dary, opečovávat ji. Ve Felbiánku jsem navíc pocítila svobodu a volnost. Jsem ráda, že můžu být někde, kde mají děti možnost volby, kde jsme všichni na jedné vlně, kde si rozumíme a máme stejné cíle. Ráda předávám dětem to, co mě samotnou baví. Vedu nejstarší děti v předškolní přípravě. Zajímám se, jak je správně rozvíjet tak, aby byly připraveni na další etapy života.

Hanka Rašková

Jsem Hanka. V kolektivu dětí předškolního věku se pohybuju už od základní školy, kdy jsem po vyučování chodila za svou maminkou do práce v MŠ Komárov. Opravdové zkušenosti s dětmi jsem ovšem získala teprve jako au-pair v Londýně. Se školáky se potkávám každé léto, jako praktikantka na letním stanovém táboře ve Lhotě pod Radčem. Jsem ráda, že se z pobytu s dětmi v lese můžu radovat i jako průvodce ve Felbiánku.

Tereza Bohatová

Jmenuji se Tereza a už od malička jsem ráda trávila většinu času v přírodě, veškeré mé koníčky jsou s přírodou spjaté a tak, když se mi jako průvodci otevřely brány Felbiánka, byla jsem nesmírně ráda. Před tím jsem pracovala jako dětská chůva v rodinách. Jsem moc ráda mezi lidmi, kteří to cítí jako já, kteří pomocí přirozeného prostředí umožňují dětem rozvíjet jejich vlastní osobnost, psychické i fyzické zdraví a zároveň tak společně objevujeme svět.

Vláďa Plocek

Jmenuji se Vladimír Plocek, je mi 47 let a mám tři děti. S provázením dětí v LMŠ jsem začal před čtyřmi lety. Vést děti k lásce, úctě a rovnováze s přírodou, má smysl pro život na Zemi.

Míša Pokorná

Ahoj, jmenuji se Míša. Mnoho let jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole v Praze. Vyrostla jsem ve skautském oddíle, a proto mě to s dětmi vždy lákalo ven. Přestěhovali jsme se na vesnici do slaměného domku u lesa a na zahradě se nám pasou (zatím) dvě ovečky. Našla jsem Felbiánka a skvělé kamarády v něm a teď se už moc těším na všechna dobrodružství s dětmi a rodiči v klubíku pro nejmenší.

Petra Wasková

Ahoj, jmenuji se Petra a ráda dělám věci, které mě baví a dávají smysl. V dětství jsem si třeba přála být šíleným vědcem. Tak vědcem jsem se úspěšně stala a šílená jsem asi trochu taky, jelikož jsem se rozhodla založit lesní klub pro předškolní děti. Pro mě osobně, ale také pro život v dnešní společnosti, je vzdělání nepostradatelné. Proto bych chtěla dětem nabídnout přirozenější cestu učení pomocí poznávání, bádání, prožitků a nabitých zkušeností, než pouhým "biflováním" knih.

Karel Waska

Jsem školník, údržbář a topič v jedné osobě (zatr sakr). Doteď jsem se flákal, trochu studoval přírodu, dělal kariéru, muziku. Ne, že bych s něčím z toho byl hotov, ale teprve, když dělám něco pro děti, mám pocit, že je to opravdu užitečné. Tak snad to, děti, oceníte. Průvodcuju jenom v krajní nouzi, ale o víkendech a oslavách či svátcích si s dětmi zpíváme, vyprávíme a nakonec se vždy víc naučím já od nich. Těším se z toho.