O nás

Skřítek Felbiánek se narodil v hlavách Petry a Karla Waskových. Má za sebou první rok s dětmi ve svém lesním klubu a na prahu druhého roku se už nedočkavě těší, že je zase bude brát do lesa na ta nejkrásnější místa v okolí Felbabky.

Níže představujeme Felbiánkovy pomocníky.

Lucka Belánská

Dveře Felbiánku se mně a mé dceři Julii otevřely na jaře loňského roku. Před tím, než přišla Juli, pracovala jsem v alternativních soukromých školkách. Vždycky mě lákalo, přiblížit se s dětmi ještě blíž přírodě, vnímat koloběh, dění, změny, přijímat dary, opečovávat ji. Ve Felbiánku jsem navíc pocítila svobodu a volnost. Jsem ráda, že můžu být někde, kde mají děti možnost volby, kde jsme všichni na jedné vlně, kde si rozumíme a máme stejné cíle. Ráda předávám dětem to, co mě samotnou baví. Vedu nejstarší děti v předškolní přípravě. Zajímám se, jak je správně rozvíjet tak, aby byly připraveni na další etapy života.

Anička Vaníčková

Do lesní školky mne přivedly moje dcery. Než přišly, pracovala jsem v pražské ekoškolce Rozárka ve třídě s nejmenšími dětmi. Absolvovala jsem kurz pro lektorky mateřských center se základy Montessori pedagogiky. Těším se na společná setkávání u tvoření, cvičení a bloumání přírodou s vámi i vašimi dětmi v klubíku pro nejmenší.

Vláďa Plocek

Jmenuji se Vladimír Plocek, je mi 43 let a mám tři děti. S provázením dětí v LMŠ jsem začal před čtyřmi lety. Vést děti k lásce, úctě a rovnováze s přírodou, má smysl pro život na Zemi.

Pavla Ernestová

Jmenuji se Pavla Ernestová a jsem nejmladší a zároveň nejnovější posila Felbiánkova teamu. Jelikož jsem odmalička vyrůstala na vesnici a většinu času jsem trávila venku, tak mě možnost průvodcování ve Felbiánku okamžitě nadchla. Moc mě baví objevovat okolní svět s dětmi, poskytovat jim bezpečný prostor k seberealizaci a sebepoznání, učit se jeden od druhého a vnímat přírodu kolem nás.

Barbora Čížková

Poprvé jsem lesní školku navštívila v Norsku, kde jsem byla na Erasmu a nevěřila vlastním očím: školkové děti jezdily na běžkách v -15°C, na fotkách jsem viděla, že děti pracují se sekyrkami. Od té chvíle jsem věděla, že jednou chci v takové školce pracovat. Což se mi nakonec splnilo a téměř dva roky jsem pracovala v lesní školce v pražských Klánovicích. Nejvíc mě baví dětem vyprávět příběhy a pohádky, mám ráda, když děti nějaký můj nápad nebo experiment samy dál rozvíjí. Také mi vyhovuje, že člověk roste a rozvíjí se spolu s dětmi v rytmu přírody. Mimo školku pracuju jako sociální pracovník s pěstounskými rodinami.

Petra Wasková

Ahoj, jmenuji se Petra a ráda dělám věci, které mě baví a dávají smysl. V dětství jsem si třeba přála být šíleným vědcem. Tak vědcem jsem se úspěšně stala a šílená jsem asi trochu taky, jelikož jsem se rozhodla založit lesní klub pro předškolní děti. Pro mě osobně, ale také pro život v dnešní společnosti, je vzdělání nepostradatelné. Proto bych chtěla dětem nabídnout přirozenější cestu učení pomocí poznávání, bádání, prožitků a nabitých zkušeností, než pouhým "biflováním" knih.

Karel Waska

Ahoj, jsem školník, údržbář a topič v jedné osobě (zatr sakr). Doteď jsem se flákal, trochu studoval přírodu, dělal kariéru, muziku. Ne, že bych s něčím z toho byl hotov, ale teprve, když dělám něco pro děti, mám pocit, že je to opravdu užitečné. Tak snad to, děti, oceníte. Průvodcovat budu jenom v krajní nouzi, ale o víkendech a oslavách či svátcích si s dětmi zazpíváme, povyprávíme a nakonec se jistě víc naučím já od nich. Fakt se těším.