O nás

Skřítek Felbiánek se narodil v hlavách Petry a Karla Waskových. Zatím je ještě v plenkách, ale do letošního září jistě ještě povyroste, aby mohl brát děti navštěvující jeho klub do lesa na ta nejkrásnější místa v okolí Felbabky.

Níže představujeme Felbiánkovy pomocníky.

20170603_165508_1

Kristýna Mikésková

Koncepci lesní pedagogiky, tedy důraz na rozvoj dětí v souladu se sebou samými a přírodou, považuji za smysluplný a správný základ předškolního vzdělávání! Uplatňuji přístup laskavé, férové komunikace, kladu důraz na vyjadřování emocí a předávání informací srozumitelným způsobem. Jsem ráda, že mohu děti doprovázet v důležitém období prvního sedmiletí, a být součástí jejich objevování světa a svých dovedností. S dětmi budu ve Felbiánku mimo jiné vařit.

Martina_Prymova

Martina Prýmová

Ahoj, jmenuji se Martina, jsem učitelka a speciální pedagog. Prací s dětmi se v různých formách zabývám celý život. Velmi ráda zprostředkovávám dětem zajímavé zážitky v přírodě, snažím se je učit přírodu vnímat jako důležitou a nenahraditelnou součást našich životů, vést je k odpovědnému zacházení s přírodním prostředím.

IMG_0927[1]

Vláďa Plocek

Jmenuji se Vladimír Plocek, je mi 42 let a mám tři děti. S provázením dětí v LMŠ jsem začal před čtyřmi lety. Vést děti k lásce, úctě a rovnováze s přírodou, má smysl pro život na Zemi.

Katka_Kodickova

Katka Kodíčková

Ahoj, jmenuji se Katka. Práce s dětmi mě v mnoha formách provází už od dob studií, kde jsem byla především v roli učitele. Ale s příchodem vlastních dětí, jsem se stala spíše pozorovatelkou a průvodkyní, kdy se od svých vlastních a dočasně vlastních dětí učím především já. Táhne mě to do přírody, kde si to můžeme společně užít a pro dětskou skotačivou duši je to bezpečné prostředí.

Paja_Ernestova

Pavla Ernestová

Jmenuji se Pavla Ernestová a jsem nejmladší a zároveň nejnovější posila Felbiánkova teamu. Jelikož jsem odmalička vyrůstala na vesnici a většinu času jsem trávila venku, tak mě možnost průvodcování ve Felbiánku okamžitě nadchla. Moc mě baví objevovat okolní svět s dětmi, poskytovat jim bezpečný prostor k seberealizaci a sebepoznání, učit se jeden od druhého a vnímat přírodu kolem nás.

Petra_Waskova

Petra Wasková

Ahoj, jmenuji se Petra a ráda dělám věci, které mě baví a dávají smysl. V dětství jsem si třeba přála být šíleným vědcem. Tak vědcem jsem se úspěšně stala a šílená jsem asi trochu taky, jelikož jsem se rozhodla založit lesní klub pro předškolní děti. Pro mě osobně, ale také pro život v dnešní společnosti, je vzdělání nepostradatelné. Proto bych chtěla dětem nabídnout přirozenější cestu učení pomocí poznávání, bádání, prožitků a nabitých zkušeností, než pouhým "biflováním" knih.

Karel_Waska

Karel Waska

Ahoj, jsem školník, údržbář a topič v jedné osobě (zatr sakr). Doteď jsem se flákal, trochu studoval přírodu, dělal kariéru, muziku. Ne, že bych s něčím z toho byl hotov, ale teprve, když dělám něco pro děti, mám pocit, že je to opravdu užitečné. Tak snad to, děti, oceníte. Průvodcovat budu jenom v krajní nouzi, ale o víkendech a oslavách či svátcích si s dětmi zazpíváme, povyprávíme a nakonec se jistě víc naučím já od nich. Fakt se těším.

Felbianek_logo_barva

Anička Vaníčková

Koordinátorka klubíku Felbiánek. Již brzy vám povíme více.